Porażka reprezentacji narodowej Brazylii - drużyna narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału mistrzostw świata!

Porażka reprezentacji narodowej Brazylii - drużyna narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału mistrzostw świata!

Drużyna Chorwacji zagra w półfinale - o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne Reprezentacja Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - rozstrzygnęły rzuty karne!

Mistrzostwa świata, które są obecnie rozgrywane w Katarze powoli zbliżają się do zakończenia. Mecze ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w półfinale mundialu rozgrywane były podczas zeszłego weekendu. Naprawdę sporo piłkarskich fanów było zmuszonych się pogodzić z tym, że ich drużyna musiała pożegnać się z szansami na wygranie tytułu mistrzowskiego. Jednak pozostaje podziwiać mistrzostwa świata do końca i ekscytować się cudownymi golami a także oczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia. Nie podlega wątpliwości fakt, iż jednym z faworytów do wygrania mistrzostwa od początku światowych mistrzostw była drużyna narodowa Brazylii. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku po triumfie z narodowym zespołem Korei Południowej, jednak wówczas nadszedł czas pojedynku z kadrą narodową Chorwacji. Zawodnicy narodowego zespołu Chorwacji postawili naprawdę ciężkie warunki dla reprezentacji narodowej Brazylii podczas pojedynku.

Od pierwszych minut tego meczu kadra narodowa Brazylii miała problem z wykończeniem ofensywnej akcji celnym uderzeniem na bramkę. Zawodnicy Chorwacji fantastycznie spisywali się w defensywie, lecz raz na jakiś czas potrafili wystraszyć składnymi ofensywnymi akcjami. Arbiter tego meczu nie miał wyjścia i po 90 minutach musiał zaprosić zawodników obu reprezentacji na dodatkowy czas gry. Piłkarscy fani zgromadzeni na obiekcie byli zadowoleni z przebiegu spotkania. Narodowa reprezentacja Brazylii na sam koniec pierwszej części wyszła na prowadzenie za sprawą gola Neymara Jr. Wówczas mogło wydawać się, że jest już po wszystkim i brazylijscy kibice mogą wybierać bilety na spotkanie 1/2 finału. Jednak cztery minuty przed zakończeniem dogrywki do siatki trafili piłkarze drużyny narodowej Chorwacji, doprowadzając tym sposobem do konkursu jedenastek. Chorwacja ma wielkie doświadczenie w wykonywaniu rzutów karnych i tutaj było to widoczne. Zawodnikom drużyny Brazylii brakowało precyzji w trakcie egzekwowania karnych, dzięki czemu golkiper narodowej reprezentacji Chorwacji bez trudu kilka obronił. Natomiast kadra Chorwacji nie pomyliła się ani razu i tym sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Oponentem reprezentacji Chorwacji będzie mocna narodowa kadra Argentyny, która w pojedynku ćwierćfinałowym ograła też po karnych drużynę narodową Holandii.