W pierwszym spotkaniu mistrzostw świata Drużyna narodowa Kataru poniosła porażkę z zespołem Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu rezultatem 0:2!

Drużyna Ekwadoru pokonuje narodową kadrę Kataru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw!

Mistrzostwa świata to futbolowa impreza, która odbywa się co cztery lata. piłkarscy wielbiciele z całego świata wyczekują niecierpliwie na inauguracyjny pojedynek turnieju i nie ulega to wątpliwości. Identycznie było przy światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend. Inauguracyjne spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się doskonale. Później jednak przyszedł czas na futbol i futbolowi fani zebrani na stadionie oraz przez telewizorami wyczekiwali wspaniałego pojedynku. Emocji nie zabrakło już od pierwszych minut, gdyż zawodnicy drużyny Ekwadoru błyskawicznie zdobyli gola. Już po trzech minutach Valencia trafił do siatki i zdawało się, że narodowa kadra Kataru będzie mieć bardzo ciężko w tym pojedynku. Sędzia tego spotkania postanowił jednak przeanalizować z pomocą systemu VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w momencie dogrania zawodnik był na pozycji spalonej. Gospodarze tego turnieju mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tej sytuacji.

Reprezentacja Ekwadoru mimo anulowania pierwszego gola nie miała w planach przestać atakować. Zawodnicy zespołu Ekwadoru nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego meczu, nieustannie przy tym tworząc groźne sytuacje. Kilka minut później w sytuacji oko w oko z golkiperem zespołu Kataru znalazł się napastnik reprezentacji narodowej Ekwadoru i został przewrócony. Główny sędzia nie wahał się ani chwili i wskazał na karnego, a bramkarzowi dał kartę. Karnego na bramkę zmienił napastnik reprezentacji narodowej Ekwadoru Valencia. Narodowa drużyna Kataru wyglądała bardzo źle wobec narodowej drużyny Ekwadoru. Nie widać było pomysłu na ten pojedynek, a golkiper reprezentacji narodowej Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał nic do roboty. Druga bramka dla drużyny gości padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a autorem kolejny raz był Valencia. W I połowy tego spotkania nie mieliśmy szansy oglądać już więcej bramek. W trakcie drugiej części obie drużyny mocno obniżyły rytm i na boisku działo się niewiele. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2 do 0 dla zespołu narodowego Ekwadoru, która świetnie rozpoczęła turniej. Natomiast narodowa kadra Kataru znalazła się aktualnie w ciężkim położeniu i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy turnieju.